Правила роботи учнів у кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій

 1. Кабінет обладнано складними і дорогими технічними засобами, які вимагають акуратної роботи та бережного відношення, тому, заходячи до кабінету, слід одразу займати відведене місце, не виконувати ніяких дій з обладнанням без дозволу учителя.

2. На робочих місцях розташовано облад­нання, яке має складові, що працюють під ви­сокою напругою. Необережне поводження може призвести до травм. Тому суворо заборонено:

вмикати і вимикати комп'ютери без вказів­ки учителя;

торкатися роз'ємів, з'єднувальних кабелів та самих кабелів;

торкатися екрана та тильної частини моні­тора;

переміщувати увімкнені складові комп'ютера (системний блок, монітор тощо);

класти будь-які предмети на системний блок, монітор, клавіатуру;

приносити та використовувати носії даних без дозволу вчителя.

3. Не дозволяється знаходитись у кабінеті та ви­конувати будь-які роботи (прибирання приміщен­ня також) без присутності відповідальної особи —завідувача кабінету, учителя, лаборанта.

4. Не дозволяється працювати з клавіатурою та маніпулятором «миша» брудними або воло­гими руками.

5. Запам'ятайте, де знаходиться вогнегас­ник, аптечка. При появі запаху горілого відразу ж повідомте про це викладача.

6. До початку роботи та ввімкнення комп'ютера:

- переконайтесь у відсутності видимих по­шкоджень обладнання робочого місця;

- сядьте так, щоб лінія погляду проходила приблизно через центр екрана, відстань від очей до екрана повинна бути не менше 50 см, учні, які мають окуляри для постійного носіння по­ винні працювати за комп'ютером у них, якщо лікарем не вказано іншого;

- розташуйте зошит, ручку, навчальні по­сібники на столі у відведених місцях таким чином, щоб було зруч­но працювати;

-  дії по вмиканню апаратури виконуйте тільки за командою вчителя і тільки у послідовності, передбаченій відповідними інструкціями.

7. Робота за комп'ютером вимагає постійної зосередженості, чітких дій, самоконтролю, на­пруження зору, тому не можна розпочинати роботу, при недостатньому освітленні та пога­ному самопочутті.

8. Під час роботи за комп'ютером суворо дотримуйтесь викладених вище правил, слідкуйте за вказівками вчителя. Якщо під час роботи виникає:

-  аварійна зупинка, яка супроводжується ви­веденням на екран повідомлення про несправність, слід це повідомлення запам'ятати (або записати) і повідомити викладача (лаборанта);

- якщо робота комп'ютера починає супрово­джуватись незвичними звуками, світінням ава­рійних індикаторів тощо, слід припинити ро­боту і повідомити вчителя.

9. Завершення роботи: вимикати комп'ютер дозволяється тільки у послідовності, передбаченій відповідними інструкціями й за вказівкою вчителя.

10. У кабінеті категорично заборонено прий­мати їжу, користуватись розпилювачами пар­фумів, лаків для волосся тощо. Не слід корис­туватись мобільними телефонами.

11. Суворе дотримання цих правил дозволить уникнути шкоди здоров'ю, зберегти обладнання.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.